ОСВІТА ЗАПОРІЗЬКОГО КРАЮ - 2017


             «Той, хто забув колиску, з якої піднявся, щоб піти по землі,
хто байдужий до матері, що вигодувала та виховала його,
не здатен переживати високі патріотичні почуття»
В.О.Сухомлинський


              Реалізація державності залежить від дієвої позиції кожного громадянина нашої країни. Тому найголовнішим завданням суспільства завжди було, є і буде виховання поколінь патріотів, які своїм ідеалом бачать єдність особистих та національно-державних інтересів.
          В сучасних умовах в нашій країні зростають вимоги до виховання і навчання підростаючого покоління.
          Однією з найважливіших педагогічних задач, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», є виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля.
          Базовий компонент дошкільної освіти, як державний стандарт, визначає ознайомлення дітей з поняттями «держава»; «народ»; «людство», з правами та обов’язками громадян України.
        Національно-патріотичне виховання дошкільників має вирішувати широке коло завдань. Це не лише виховання любові до рідного дому, сім'ї, дитсадка, з якої зароджується любов до рідної країни, а виховання шанобливого ставлення до людини-трударя та результатів її праці, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій народу, держави, загальнонародних свят.
            Успіх патріотичного виховання залежить від правильної організації всієї освітньої роботи в дошкільному закладі, зокрема й від створення розвивального середовища  - предметного і духовного, бо саме в дошкільному віці закладаються основи формування духовності, почуттів, світосприйняття, усвідомлення свого «Я».



Ознайомитися із моїм досвідом роботи з патріотичного виховання дошкільників Ви можете на сторінках блогу. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий